č. 2/2010

(Kliknutím otevřete)

Úvodník Vážení zdoňovští, libenští, tepličtí i všichni ostatní, dostává se vám do rukou třetí vydání občasníku. Občasník si klade za cíl hlavně informovat o dění ve Zdoňově a Libné, propagovat akce sousedů a přispívat k pocitu sounáležitosti s místem, které máme rádi. Poslední vydání se věnuje hlavně komunálním volbám. Zveme všechny občany Zdoňova, aby přišli k volbám. Zdoňovští občané sestavili společnou kandidátku s občany dalších městských částí – SNK Svornost. Svými hlasy ji můžete podpořit a mít svého zastupitele. Ostatní zdoňovští kandidáti totiž mají poměrně malou šanci se do zastupitelstva dostat. Osobně bych asi hledal tam, kde vidím jasný program a kde je cílem práce pro občany, hledání nejlepších řešení bez ohledu na to, jestli přijde od opozice či z vlastních řad a hlavně slušné a poctivé jednání. Už bych Vám nepřál starostu (Jak se prý někde stalo )-:, který ignoruje opozici či usnesení zastupitelstva, udělá ze zastupitele svého zaměstnance a pak jej při hlasování vydírá, mlží nebo dokonce popře svá vlastní slova. Přál bych ‚Teplickým‘ starostu (i zastupitelstvo) čestného, pracovitého a s jasnou hlavou i vizí do budoucna.
Petr Kohl

č. 1/2010

(Kliknutím otevřete)

Vážení zdoňovští, libenští, tepličtí i všichni ostatní, dostává se vám do rukou druhé vydání občasníku. Možná se ptáte, co znamená slovo Semtamtník v názvu občasníku. Vězte tedy, že tím vyjadřujeme, že bude vycházet sem tam, tedy občas, podle potřeby a nálady vydavatelů. Dále to znamená, že sem tam do někoho nebo do něčeho tneme. To poznáte sami. V tomto čísle tneme do Královéhradeckého kraje kvůli připravovanému zprůjezdnění přechodu na Loděnicích pro auta, ale dozvíte se i mnohé další.
Občasník si klade za cíl hlavně informovat o dění ve Zdoňově a Libné, propagovat akce a nápady sousedů a přispívat k pocitu sounáležitosti k místu, které máme rádi. Všechny náměty prosím posílejte redakční radě k otištění v dalším čísle. Petr Kohl